Nastepny dokument: PRZEDMIOTY KIERUNKOWE
Nadrzędny dokument: info
Poprzedni dokument: info

Programy nauczania

Prezentowane w tej części programy poszczególnych przedmiotów odpowiadają planom dziennych studiów magisterskich na kierunku matematyka. Podzielone zostały na przedmioty kierunkowe, pedagogiczne i ogólne (obowiązujące wszystkich studentów kierunku). W ostatniej części (Przedmioty specjalnościowe (dla specjalności Matematyka z Informatyką)) zamieszczono programy przedmiotów specjalnościowych dla specjalności matematyka z informatyką. W przypadku przedmiotów trwających dłużej niż jeden semestr, rozpisano je na poszczególne semestry. Programy te mają ramowy charakter; ich uszczegółowienie, ewentualne zmiany w kolejności realizacji zagadnień czy wskazanie literatury uzupełniającej spoczywa na nauczycielu prowadzącym przedmiot. Programy stanowią również podstawę do określenia zakresu wymagań dla zaliczenia przedmiotu. Dotyczy to w szczególności studentów, którzy uzupełniają tzw. różnice programowe bądź studiują eksternistycznie.

Programy opracowane zostały pod kierunkiem członków Zespołu Programowego; odpowiedzialnymi za poszczególne bloki przedmiotowe byli:

Blok analizy matematycznej
(analiza matematyczna, analiza zespolona, równania różniczkowe, topologia, rachnek prawdopodobieństwa) -- PROF. DR HAB. MAREK CEZARY ZDUN;
Blok algebry
(algebra liniowa, algebra, analiza funkcjonalna, wstęp do matematyki) -- PROF. DR HAB. ANDRZEJ SMAJDOR;
Blok geometrii
(geometria elementarna, geometria analityczna, geometria) -- PROF. DR HAB. ANDRZEJ ZAJTZ;
Blok dydaktyczny
(dydaktyka matematyki, seminarium z rozwiązywania zadań, technologia informacyjna w nauczaniu matematyki, śródroczna i ciągła praktyka, psychologia, pedagogika) -- PROF. DR HAB. HELENA SIWEK;
Blok pozostałych przedmiotów kierunkowych
(rozwój pojęć matematycznych, zastosowania matematyki, seminaria, wykład monograficzny i specjalny, fizyka, przedmioty informatyczne) -- PROF. DR HAB. ZENON MOSZNER.
Programy przedmiotów informatycznych opracowano w Katedrze Informatyki i Metod Komputerowych zaś program fizyki w Instytucie Fizyki AP. Programy przedmiotów ogólnych i pedagogicznych opracowano w jednostkach prowadzących te przedmioty. Opracowania redakcyjnego całości dokonał DR JANUSZ KRZYSZKOWSKI.

Plany studiów zaocznych w głównym zarysie odpowiadają planom studiów dziennych (z uwzględnieniem dwuetapowości). Programy dla tych studiów powinny opierać się na zamieszczonych w niniejszym opracowaniu programach studiów dziennych z odpowiednimi modyfikacjami dotyczącymi rozkładu materiału na poszczególne lata studiów. Mniejsza liczba godzin uniemożliwia pełne przedstawienie programu w trakcie zajęć dydaktycznych. Zakres materiału przedstawianego szczegółowo na zajęciach oraz materiału pozostawianego do samodzielnego opracowania podany winien być studentom przez prowadzącego przedmiot.

Nastepny dokument: PRZEDMIOTY KIERUNKOWE
Nadrzędny dokument: info