Nastepny dokument: Śródroczna praktyka przedmiotowo-metodyczna z informatyki
Nadrzędny dokument: PRZEDMIOTY SPECJALIZACYJNE I SPECJALNOŚCIOWE (DLA SPECJALNOŚCI MATEMATYKA Z INFORMATYKĄ)
Poprzedni dokument: Wybrane zastosowania informatyki

Dydaktyka informatyki

1. Zapoznanie z programami nauczania informatyki i technologii informacyjnej w szkole ponadgimnazjalnej.
  2. Przygotowanie do właściwego doboru treści przy realizacji konkretnych tematów lekcji z informatyki.

ROK ITREŚCI NAUCZANIA

1. Dyskusja nad realizacją programu nauczania dla przedmiotu informatyka w szkole ponadgimnazjalnej.
  2. Dyskusja nad realizacją programu nauczania dla przedmiotu technologia informacyjna w szkole ponadgimnazjalnej.
  3. Omówienie przykładowego autorskiego programu nauczania informatyki w klasie licealnej o profilu informatycznym.
  4. Szczegółowe omówienie wybranych lekcji.
  5. Przykładowe lekcje (np. matematyki) wspomagane programem dydaktycznym.
  6. Omówienie praktyk z informatyki realizowanych w szkole ponadgimnazjalnej.

UWAGI O REALIZACJI
Zajęcia - ćwiczenia - prowadzone są w trybie laboratoryjno - konwersatoryjnym z czynnym udziałem studentów, którzy prezentują wybrane lekcje i omawiają związane z tematem problemy.

1. G. Koba, J. Bock, Informatyka, Podstawowe tematy, Poradnik metodyczny, WS PWN, Warszawa - Wrocław, 1999.
  2. Z. Nowakowski, Dydaktyka informatyki, IV tom, Tytuł: Informatyka bez tajemnic, MIKOM, Warszawa 1996.
  3. M. M. Sysło, Elementy informatyki, Poradnik metodyczny dla nauczyciela, PWN, Warszawa 1997.

Nastepny dokument: Śródroczna praktyka przedmiotowo-metodyczna z informatyki
Poprzedni dokument: Wybrane zastosowania informatyki