Wykorzystanie kalkulatorów graficznych na egzaminie maturalnym z matematyki

TREŚCI NAUCZANIA

Podstawa programowa, standardy egzaminacyjne z matematyki (w Polsce i na świecie). Stanowiska SNM, Komisji Dydaktyki Matematyki PTM, Forum Dydaktyków Matematyki w sprawie nowej Podstawy programowej z matematyki Standardów egzaminów maturalnych z matematyki.

Różne formy egzaminów końcowych z matematyki na świecie (testy, zadania otwarte). Wykorzystanie TI w trakcie zdawania egzaminu końcowego z matematyki (przegląd krajów na świecie).

Przykłady zadań otwartych, przy rozwiązywaniu których można stosować kalkulatory graficzne (rozwiązywanie tradycyjne i rozwiązywanie z użyciem kalkulatorów graficznych).

Porównywanie w/w metod rozwiązywania zadań.

Problemy związane z ocenianiem różnych rozwiązań.

1. www.men.gov.pl
  2. www.wikipedia.pl
  3. fdm.e-dlaszkoly.pl
  4. cke.info.pl
  5. snm.edu.pl
  6. Zasoby w światowym i polskim Internecie.
  7. H. Kąkol, Z. Powązka, Pojęcie funkcji cz. 1, Wydawnictwo Dla szkoły, Bielsko-Biała, 1998.
  8. H. Kąkol, Z. Powązka, Pojęcie funkcji cz. 2, Wydawnictwo Dla szkoły, Bielsko-Biała, 1998.
  9. Zestawy egzaminów maturalnych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej cke.info.pl
Instytut Matematyki Akademii Pedagogicznej w Krakowie, 4.01.2008 (ostatnia modyfikacja: 6.03.2008)