Nastepny dokument: PRACA MAGISTERSKA ORAZ EGZAMIN MAGISTERSKI
Nadrzędny dokument: PRZEDMIOTY SPECJALIZACYJNE I SPECJALNOŚCIOWE (DLA SPECJALNOŚCI MATEMATYKA Z INFORMATYKĄ)
Poprzedni dokument: Śródroczna praktyka przedmiotowo-metodyczna z informatyki

Praktyka zawodowa z informatyki

Praktyka ma na celu przygotowanie studentów do pracy w szkole, w szczególności do prowadzenia zajęć z zakresu informatyki.

ROK ITREŚCI NAUCZANIA

Praktyka odbywa się pod opieką dyrektora szkoły. Bezpośrednio praktyką kieruje nauczyciel prowadzący zajęcia z elementów informatyki: przygotowuje plan pracy w czasie praktyki, omawia hospitowane przez studentów lekcje, sprawdza konspekty, ocenia pracę studentów.

Praktykę studenci odbywają w 2-osobowych grupach. Studenci są zobowiązani do dostarczenia do Katedry Informatyki planu praktyki (z zaznaczeniem prowadzonych przez siebie lekcji) najpóźniej do trzech dni od rozpoczęcia praktyki.

1. Studenci odbywają praktykę przez okres czterech tygodni.
  2. W czasie praktyki każdy student:
    (a)
    zapoznaje się ze sprzętem komputerowym w szkole,
    (b)
    zapoznaje się z programem nauczania przedmiotu (różne, autorskie programy nauczania) oraz z dokumentacją szkoły,
    (c)
    przeprowadza ok. 10 lekcji,
    (d)
    hospituje lekcje nauczyciela i kolegów,
    (e)
    uczestniczy w omawianiu lekcji,
    (f)
    pomaga w przygotowaniu lekcji (instalacja oprogramowania, ,,porządki komputerowe'', rozpoznanie programów),
    (g)
    prowadzi dzienniczek praktyk (dokumentacja wszystkich prowadzonych i hospitowanych lekcji -- data, temat, klasa, prowadzący) oraz notatki z przebiegu zajęć.
Warunki zaliczenia praktyki:
--
pozytywna opinia nauczyciela w dzienniczku potwierdzona podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły,
--
pozytywna ocena wystawiona przez opiekuna z ramienia Katedry Informatyki i Metod Komputerowych, który przeprowadzi hospitacje lekcji prowadzonych przez studenta.

Nastepny dokument: PRACA MAGISTERSKA ORAZ EGZAMIN MAGISTERSKI
Poprzedni dokument: Śródroczna praktyka przedmiotowo-metodyczna z informatyki