original image

Aktualności


  • Miło nam poinformować, że dr Anna Valette, uchwałą Rady Wydziału Matematyki i Informatyki UJ z dnia 30 maja br. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk matematycznych. Serdecznie gratulujemy!

 • • W imieniu Doktorantów IM UP zapraszamy na 10. Międzynarodową Konferencję NCK, organizowaną przez Samorząd Doktorantów UP w terminie 13-16 czerwca 2019. Więcej szczegółów pod tym linkiem.

 • 'Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw"'.

 • Zapraszamy do udziału w organizowanej przez IM UP III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Oblicza Algebry, 6-9 czerwca 2019 roku w Krakowie.

 • • Miło nam poinformować, że mgr Jakub Kabat otrzymał w ramach konkursu Preludium 16, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację projektu "Konfiguracje prostych i ich własności algebraiczne i geometryczne". Serdecznie gratulujemy!

  • Miło nam poinformować, że dr hab. prof. UP Piotr Błaszczyk otrzymał w ramach konkursu OPUS 16, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację projektu "Nieskończoność i nieskończenie małe" . Drugim wykonawcą z IM UP będzie mgr M. Fila. Serdecznie gratulujemy! !
 • • Miło nam poinformować, że mgr Barbara Pieronkiewicz otrzymała w ramach konkursu Preludium 16, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację projektu badawczego "Diagnoza kompetencji merytorycznych i dydaktycznych nauczycieli podejmujących studia podyplomowe kwalifikujące do nauczania matematyki jako kolejnego przedmiotu". Serdecznie gratulujemy!
 • Zapraszamy do udziału w organizowanej przez IM UP międzynarodowej konferencji Interdisciplinary Scientific Conference Mathematical Transgressions (13-16 marca 2019). Wykłady plenarne wygłoszą zaproszeni profesorowie: Gerald Goldin (USA), Anna Sfard (Izrael), David Tall (UK) oraz Rina Zazkis (Kanada).
 • • W dn. 9-10 marca zapraszamy do udziału w spotkaniu miłośników gier planszowych, które odbędzie się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Głównym organizatorem wydarzenia jest absolwent IM UP, mgr Jakub Róg, prezes Stowarzyszenia "Gralicja". Więcej informacji o wydarzeniu.
 • • Katedra Algebry zaprasza na referat mgr Beaty Hejmej "Krawędzie luźne wielościanów Newtona", który odbędzie się w czwartek, 7 marca br. w godz. 12:30-14:00, w sali 118.

 • Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy ś.p. Doktor Marię LEGUTKO nauczyciela akademickiego, matematyka, której doktorat i tematyka badawcza dotyczyły zagadnień z dydaktyki matematyki, wspaniałą Koleżankę.
  Rodzinie zmarłej składamy wyrazy serdecznego współczucia.

  Dyrekcja, Pracownicy i Emeryci Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

  Wspomnienie Dr Marii Legutko i informacja o ceremonii pogrzebowej.

  • Miło nam poinformować, że prof. dr hab Tomasz Szemberg otrzymał w ramach konkursu Harmonia 10, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację projektu "Rozmaitości i ideały jednorodne z symetriami" we współpracy z ośrodkami naukowymi z Barcelony, Bukaresztu, Genui i Osnabrück. Drugim wykonawcą z IM UP będzie dr Justyna Szpond. Serdecznie gratulujemy!

  • Zaginął doktorant Instytut Matematyki UP, Michał Marcin Krówczyński. Ostatni raz widziany był 17 stycznia w San Diego (USA). Prosimy o pomoc w dotarciu z tą informacją do osób, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego. Informacja na NBC, Fundacja ITAKA

  • Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy ś.p. Doktora Erwina TURDZĘ nauczyciela akademickiego, matematyka, wspaniałego Kolegę, zagorzałego sportowca, pogodnego Człowieka i Przyjaciela.
  Rodzinie zmarłego składamy wyrazy serdecznego współczucia.

  Dyrekcja, Pracownicy i Emeryci Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

  Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 22 stycznia 2019 roku o godz. 11:40 w Kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
  • Miło nam poinformować, że dr Paweł Wójcik otrzymał w ramach konkursu Miniatura 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację badań naukowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Uniwersytecie Zielonogórskim. Serdecznie gratulujemy!
  • Miło nam poinformować, że dr Justyna Szpond otrzymała w ramach konkursu Miniatura 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki grant na realizację badań naukowych na University of Nebrasca w Lincoln, USA. Serdecznie gratulujemy!
  • Miło nam poinformować, że Pani Anna Wicher, studentka drugiego roku studiów drugiego stopnia kierunku matematyka, specjalności matematyka z informatyką (nauczycielska) uzyskała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • • Miło nam poinformować, że praca prof. Marka Cezarego Zduna pt. On complex iterative roots of non-monotonic mappings Aequationes Math. 2017, otrzymała II nagrodę w konkursie im. Marka Kuczmy na najlepszą polską pracę z równań funkcyjnych. Gratulujemy.


 • 10 - 15 grudnia 2018
  Tydzień Jakości Kształcenia
  Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

  Program wydarzeń dla studentów Instytutu Matematyki

  Poniedziałek, 10 grudnia 2018
  9.30 - 10.15 Spotkanie studentów WMFT UP z przedstawicielami Akademickiego Biura Karier (sala 110N)

  Wtorek, 11 grudnia 2018
  12.30 - 14.00 dr Karol Gryszka, Algebrę da się zrozumieć (warsztaty, sala 316)

  Środa, 12 grudnia 2018
  16.00 - 17.00 spotkanie studentów z Dyrekcją Instytutu Matematyki UP (Audytorium im. W. Danka)

  Czwartek, 13 grudnia 2018
  8.00 - 8.45 spotkanie z dr Anną Widur, twórcą koncepcji i programu nauczania w Szkole Matematyki Alfa w Krakowie (sala 216)
  9.00 - 10.00 Spotkanie z przedstawicielem Biura Współpracy Międzynarodowej UP (Audyt. im. W. Danka)
  10.30 - 12.00 Seminarium z Dydaktyki, Filozofii i Podstaw Matematyki (sala 216)
  Gościem specjalnym seminarium będzie prof. Peter Liljedahl (Simon Fraser University, Canada). Tytuł wykładu: Mathematicians and creativity
  12.15 - 13.45 Debata Wydziałowa (Audytorium im. W. Danka)
  14.15 - 16.45 prof. Peter Liljedahl, Building Thinking Classrooms (warsztaty, s. 216; liczba miejsc ograniczona - zapisy prowadzi B. Pieronkiewicz)

  Piątek, 14 grudnia 2018
  15.00 - 19.00 Konferencja Współczesne Wyzwania Edukacji (Audytorium im. W. Danka; wstęp wolny)
  15.15 - 16.30 prof. Peter Liljedahl, Simon Fraser University, Building Thinking Classrooms
  17.00 - 17.45 Maria Samborska, Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, Lekcja pod lupą - praktyki w Szkole Edukacji PAFW i UW
  18.00 - 18.45 prof. Władimir Mitiuszew, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Szkolnictwo wyższe w epoce komputerowej

  Sobota, 15 grudnia 2018
  9.00 - 14.00 drugi dzień konferencji Współczesne Wyzwania Edukacji (sale 114 i 216; liczba miejsc ograniczona - obowiązuje wcześniejsza rejestracja)


 • • Instytut Matematyki UP zaprasza do udziału w konferencji Współczesne Wyzwania Edukacji organizowanej w dniach 14-15 grudnia 2018 w ramach obchodów Tygodnia Jakości Kształcenia Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego UP. Partnerem konferencji jest Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Program konferencji.
 • • Katedra Algebry zaprasza na referat dra Karola Gryszki O pewnej koncepcji pojęcia okresu w układach dynamicznych który odbędzie się w czwartek, 13 grudnia br. w godz. 12:30-14:00, w sali 120
 • • Miło nam poinformować, że nasz pracownik dr Paweł Pasteczka podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 2018 (Szczecin, 16-18 listopad) zajął pierwsze miejsce w konkurencji 400m stylem dowolnym (w kategorii S8) oraz trzecie miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym (w kategorii SB7).
 • Instytut Matematyki UP zaprasza dnia 8 listopada 2018 r., o godzinie 16:00 na kolejny z cyklu Wykład im. A. Z. Krygowskiej, odczyt pt. "Hipoteza Onsagera" wygłosi dr hab. prof. UW Agnieszka Świerczewska-Gwiazda (Uniwersytet Warszawski) - szczegóły

  Wykład im. Anny Zofii Krygowskiej jest organizowany dla podkreślenia znaczenia matematyki w Uniwersytecie Pedagogicznym, zarówno w rozwoju badań naukowych w tej dyscyplinie, jak i w procesie kształcenia przyszłych nauczycieli. Odwołując się do postaci Profesor Anny Zofii Krygowskiej - twórczyni polskiej szkoły badań naukowych w zakresie dydaktyki matematyki, nawiązujemy jednocześnie do misji Uniwersytetu Pedagogicznego, którego podstawę działania stanowi zasada jedności nauki, dydaktyki i wychowania. Wybór wykładowcy jest wyrazem uznania przez społeczność akademicką Instytutu Matematyki.

 • • Spotkanie informacyjne połączone z rekrutacją uzupełniającą do Projektu "Kompetencje na start UP" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbędzie się 8 listopada, o godz. 12.10 w sali 216. Na spotkanie zapraszamy studentów ostatnich lat kierunku Matematyka studiów stacjonarnych I i II stopnia zainteresowanych udziałem w Projekcie. Prosimy o zapoznanie się z opisem i regulaminem Projektu.
 • • Katedra Algebry zaprasza na referat prof. Janusza Gwoździewicza Submersje wielomianowe który odbędzie się 7 listopada br. w godz. 11.15-12.15, w sali 118.
 • • Trwa rekrutacja do Projektu "Kompetencje na start UP" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w Projekcie zapraszamy studentów ostatnich lat kierunku Matematyka studiów stacjonarnych I i II stopnia. Rekrutacja obejmuje dwa etapy: wypełnienie formularza rekrutacyjnego udostępnionego drogą mailową oraz wypełnienie testów kompetencyjnych (dla osób, które wypełnią wcześniej formularz). Na testy kompetencyjne zapraszamy w czwartek, 25 października o godz. 12.15 do sali 216. Przed przystąpieniem do rekrutacji prosimy o zapoznanie się z opisem i regulaminem Projektu
 • • Miło nam poinformować, że dr Justyna Szpond za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i popularyzatorskie została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Gratulujemy!
 • Rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019.
  Uprzejmie informujemy, że 1 października 2018 jest pierwszym dniem nowego roku akademickiego i normalnym dniem nauki, w którym odbywają się wszystkie przewidziane harmonogramem zajęcia.

  • Dla studentów pierwszego roku studiów 1 stopnia (licencjackich) 1 października o godzinie 11:30 w sali 216 odbędzie się spotkanie z udziałem Dziekana WMFT i pracowników IM UP. Na spotkaniu zostanie ustalony podział na grupy. Stroje galowe nie są wymagane. Odbiór legitymacji został zaplanowany w sali 118 po zakończeniu spotkania ok. godz. 12:30. Następnie od godziny 13:15 rozpoczną się zajęcia zgodnie z następującym harmonogramem.

  • Spotkanie z dyrekcją IM UP i opiekunem roku dla studentów pierwszego roku studiów 2 stopnia (magisterskich) odbędzie się 1 października o godzinie 11:00 w sali 119. Harmonogram dla tego rocznika studentów zostanie opublikowany w późniejszym terminie, do środy 26 września.

Archiwum

(C) 2009-2015 by Paweł Solarz & Władysław Wilk