Przejdź do treści

Aktualności

 • Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek ogłosił „Konkurs na najlepszego Starostę Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich studentów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie pełniących funkcję Starosty roku. Konkurs obejmuje wszelką aktywność podjętą przez Starostów w okresie od 1 października 2022 roku do 7 czerwca 2023 roku. Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesłać do dnia 10 czerwca 2023 roku do godziny 23.59. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zostały zawarte na stronie Internetowej.

 • Medale dla pracowników Instytutu Matematyki
  Z przyjemnością informujemy, że dr Zbigniew Leśniak został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złotym Medalem za Długoletnią Służbę, a dr Ireneusz Krech i dr Paweł Solarz srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę. Serdecznie gratulujemy!
  medale dla pracowników UP

 • Zarządzenie Dyrektora Instytutu Matematyki UP z dnia 12 kwietnia 2023 r. w sprawie: organizacji i przebiegu letniej sesji egzaminacyjnej i poprawkowej (krótko: sesji) w Instytucie Matematyki UP.

 • Matematyczna Wideomania:

  Szanowni uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Matematyczna Wideomania - Matematyka Okiem Sympatyka". Celem konkursu jest stworzenie kreatywnego materiału wideo, przedstawiającego matematykę w innowacyjny sposób.
  Wszystko, czego potrzebujesz, to zarejestrować swój filmik (o długości 3-6 minut).
  Termin przesyłania materiałów wideo mija 14 maja 2023 r.
  Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz na stronie: https://matosym.up.krakow.pl
  Zapraszamy do udziału!

  konferencje

  Konferencje organizowane przez Instytut Matematyki:
 • V Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Transgresje matematyczne" - Kraków, 16-18 marca 2023 roku
 • V Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Oblicza algebry", Kraków, 1-4 czerwca 2023 roku
 • 20 International Conference on Functional Equations and Inequalities, September 17-23, 2023r., Będlewo, Poland
 • konferencje

 • Zarządzenie Z-cy Dyrektora Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w sprawie: organizacji semestru letniego w roku akademickim 2022/23 oraz uzyskiwania zaliczeń i zdawania egzaminów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

 • Zarządzenie Dyrektora Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w sprawie: organizacji nauczania, zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i realizacji obowiązków pracowniczych w semestrze letnim 2022/23, w warunkach zagrożenia epidemiologicznego.

 • Projekty ERASMUS+ KA2
  Instytut Matematyki UP liderem projektów BYOD i ONLIFE oraz partnerem w projektach STEAME GOES HYBRID i REVEALING - przedsięwzięciach wspieranych przez Komisję Europejską w ramach ERASMUS+ KA2
  loga projektów unijnych

  baner w sprawie pomocy Ukrainie
  Miło nam poinformować, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w decyzji z dnia 16 lipca 2020 wydało POZYTYWNĄ ocenę programową dla kierunku MATEMATYKA prowadzonym na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na poziomie studiów pierwszego i dugiego stopnia. Kolejna ocena w roku akademickim 2025/26.


  Premier o roli i znaczeniu dobrej edukacji matematycznej w nowoczesnym społeczeństwie:  Premier Wielkiej Brytanii...


 • Sukces Koła Matematyków.
  Miło nam poinformować, że Koło Matematyków Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zajęło drugie miejsce w konkursie „Grant rektorski” na dofinansowanie projektów realizowanych przez studenckie koła naukowe w 2023 roku i zdobyło wsparcie finansowe na realizację projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w województwie małopolskim: interaktywne warsztaty dla szkół w mniejszych miejscowościach”. Szczegóły.

 • Konkurs na mural i aranżację strefy studenta na III piętrze budynku głównego Uczelni przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.
  Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Dziale Spraw Studenckich (mural@up.krakow.pl) oraz na stronie: aktualności

 • Stypendium Ministra dla studentki kierunku Matematyka

  Z radością informujemy, że studentka kierunku matematyka lic. Aleksandra Gałecka otrzymała stypendium Ministra MEiN za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2022/2023. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  stypendium ministra

  grafika na Dzień Otwarty UP

  Warsztaty związane z dniem otwartym UP organizowane w Instytucie Matematyki – 25.04.2023 r. sala 118

  9.00–10.00 dr Ireneusz Krech IMAGINARY - ciekawe powierzchnie.
  10.00–10.15 spotkanie ze studentami z Koła Matematyków UP.
  10.15–11.45 dr Jakub Kabat HEX - zasady gry, strategie
  11.45–12.00 spotkanie ze studentami z Koła Matematyków UP.
  12.00–13.30 dr Karol Gryszka Kostka Rubika - tips & tricks
  13.30–13.45 spotkanie ze studentami z Koła Matematyków UP.

  Obrona doktorska w IM:

  Dnia 23 marca 2023 r. w Instytucie Matematyki UP odbyła się publiczna obrona doktorska mgra Marka Janasza. Rozprawa mgra M. Janasza pt. Konfiguracje prostych i grupy symetrii została uznana przez recenzentów za pracę zasługującą na wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

  obrona

 • Zarządzenie Dyrektora Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w sprawie: organizacji i przebiegu zimowej sesji egzaminacyjnej i poprawkowej sesji egzaminacyjnej (krótko: sesji) w Instytucie Matematyki UP

 • Profesor UP członkiem Zarządu PTM
  Miło nam poinformować, że 29 listopada br na Walnym Zebraniu Członków PTM z Oddziału Krakowskiego, dr hab. Jacek Chmieliński, prof. UP został wybrany na kadencję 2023-25 na członka Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
  J Chmieliński

  Wykład im. A. Z. Krygowskiej
  Bardzo serdecznie zapraszamy na organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Jubileuszowy X Wykład im. A. Z. Krygowskiej, który wygłosi dr hab. Marianna Ciosek pt. Argumentowanie i dowodzenie na różnych etapach matematycznego kształcenia - w świetle współczesnych badań. Streszczenie wykładu można przeczytać tutaj.
  Wykład odbędzie się w czwartek 17 listopada 2022r. o godz. 17:00 w AULI A1 (nowy budynek) Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

  Sesja naukowo-wspomnieniowa
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Sesji naukowo-wspomnieniowej poświęconej
  Profesorowi Zenonowi Mosznerowi
  w pierwszą rocznicę śmierci. Sesję tę Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego organizuje wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Sesja rozpocznie się we wtorek 25 października 2022 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej hotelu Novotel w Krakowie przy al. Armii Krajowej 11 (parking hotelowy dla uczestników sesji jest bezpłatny). W trakcie sesji promocja książki Profesora. Szczegółowy program sesji dostępny jest na plakacie.
  Zachęcamy do osobistego udziału w sesji, choć możliwy jest również zdalny udział poprzez aplikację Zoom: Kliknij, aby dołączyć.
  plakat sesji

 • Zarządzenie Dyrektora Instytutu Matematyki UP z dnia 9 czerwca 2022 r. w sprawie: organizacji nauczania, zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i realizacji obowiązków pracowniczych w semestrze zimowym 2022/23.

 • Spotkanie Inauguracyjne dla pierwszego roku studiów niestacjonarnych I i II stopnia
  Uprzejmie zapraszamy na spotkanie inauguracyjne dla pierwszego roku studiów niestacjonarnych I i II stopnia, które odbądzie się 15 października o godzinie 12:00 w budynku głównym UP przy ulicy Podchorążych 2. Szczegóły zostały wysłane drogą elektroniczną na skrzynki pocztowe studentów.

 • Usłyszeć głos studentów
  Wydarzenie „Usłyszeć głos studentów”, odbędzie się w dniu 1 października 2022 r. (sobota) w godzinach 10:00 – 15:00 w hotelu Novotel. Częścią wydarzenia jest spotkanie z kandydatami i absolwentami kierunku matematyka połączone z inauguracją pierwszych roczników studiów stacjonarnych I i II stopnia. Zapraszamy!

 • baner Noc Naukowców w Instytucie Matematyki
  Dzień Edukacji Matematycznej
  W dniu 26 maja odbyło się w Instytucie Matematyki UP całodniowe wydarzenie Dzień Edukacji Matematycznej. W tym roku wydarzenie miało charakter międzynarodowy. Stypendystka Fundacji Fulbrighta Jennifer Goldberg podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy z młodzieżą. Odwiedziła nas także emerytowana profesor naszego Uniwersytetu prof. dr hab. Helena Siwek, której wykład o empirycznych aspektach badań edukacyjnych pokazał, że wiele doświadczeń w tym zakresie ma wartość ponadczasową.
  Na zdjęciu gość honorowy prof. Helena Siwek, prof. Anna Katarzyna Żeromska – Przewodnicząca Jury konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z zakresu dydaktyki, dr Edyta Juskowiak i dr Anna Pyzara, laureatki tegorocznej edycji konkursu oraz gospodarz Dnia Edukacji Matematycznej, dr Mirosława Sajka.
  Laureaci konkursu A.z.Krygowskiej

Archiwum